Utimaco svoj upravljavsko-nadzorni sistem u.trust 360 uporablja za naprave Atalla AT1000, ki jih za ščitenje plačilnega prometa uporabljajo največji procesorji kreditnih kartic na svetu. Sistem podpira tudi strojne varnostne module CryptoServer in CP5 za ustvarjanje kvalificiranih digitalnih podpisov in pečatov ter za procesiranje zaupnih podatkov.
»Ponosni smo, da nas je Utimaco prepoznal kot strateškega partnerja za razvoj upravljavskega sistema za njihove rešitve. To pomeni, da naše znanje izkoriščajo procesorji kartičnega poslovanja in banke, kot so American Express, Visa, Bank of America, Wells Fargo in ostali. Gre za veliko potrditev našega znanja in kakovosti razvoja programske opreme,« je dejal Mitja Trampuž, direktor podjetja CREAplus.
V podjetju CREAplus so pri razvoju nove generacije rešitev u.trust 360 sodelovali tudi z največjimi uporabniki, ki imajo posebne zahteve. Takšen neposreden stik podjetju pomaga pri razumevanju delovanja obsežnih sistemov strojnih varnostnih modulov, kje recimo deluje tudi po več sto naprav Atalla AT1000. Na osnovi teh izkušenj razvojna ekipa v CREAplus poenostavlja in optimizira upravljavsko-nadzorni sistem, hkrati pa podpira pospešen razvoj kriptografskih storitev v oblaku.
Kot napoveduje Trampuž, bodo skupaj z Utimacom v rešitev u.trust 360 postopoma vključili celoten nabor strojnih varnostnih rešitev, ki jih ponuja podjetje na svetovnem trgu.
CREAplus sodeluje z Utimacom pri razvoju vdelane programske opreme že od leta 2018. Poleg tega je tudi Utimacov regionalni distributer za njihove rešitve, pooblaščeni izobraževalni center ter izvajalec storitev uporabniške in tehnične podpore, nameščanja, nastavljanja in vzdrževanja strojnih varnostnih modulov.
»Zaenkrat na osnovi Utimacovih produktov še ne nudimo lastnih rešitev, je pa to v načrtu v naslednjem letu. Znanja o njihovih rešitvah smo si pridobili več kot dovolj,« je še povedal Trampuž.
Strojni varnostni moduli so naprave, katerih osnovni namen je varno ustvarjanje naključnih velikih števil, ki jih nato naprava uporabi za izdelavo javnih in zasebnih ključev pri digitalnih podpisih, pri šifriranju digitalnih podatkov in transakcij ter ostalih pristopih za kriptografsko ščitenje digitalnih sredstev.