Edinstvena zaščita pred zlorabami identitet preprečuje izvajanje kibernetskih napadov

Nova rešitev KELA Identity Guard uvaja avtomatizirano obrambo že na samem izvoru kibernetskih groženj in v realnem času ščiti organizacije pred trenutno najbolj perečimi kibernetskimi grožnjami – vdori na osnovi zlorab veljavnih uporabniških računov.

Ukradne poverilnice postajajo vse pogostejši vektor kibernetskih groženj, pri čemer se je uporaba programske opreme za krajo podatkov v enem letu povečala za 266 odstotkov. Eno vodilnih podjetij za obveščanje o kibernetskih grožnjah in izpostavljenosti poslovnih subjektov in posameznikov na temnem spletu, podjetje KELA, je ponudilo rešitev Identity Guard, ki že na prvi obrambni liniji kibernetskim napadalcem preprečuje izvajanje napadov na osnovi kompromitiranih identitet ljudi in informacijskih sredstev. Identity Guard danes predstavlja ključni modul platforme KELA za obveščanje o grožnjah, ki jo že uporablja več sto organizacij iz vrst vladnih agencij, organov pregona in podjetij z vsega sveta.

Kibernetski nasprotniki nenehno iščejo nove načine za izogibanje naprednim požarnim pregradam, sistemom za odkrivanje in odzivanje na končnih točkah ter drugim varnostnim kontrolam. Vse pogosteje poskušajo z vdori na osnovi veljavnih poverilnic za poslovne uporabniške račune oziroma preko aktivnih dostopov v poslovne informacijske sisteme in druge aplikacije. Dostopovne podatke pridobivajo preko orodij, kot so navidezna zasebna omrežja, aktivni imenik in drugi produkcijski sistemi, kar varnostnim ekipam močno otežuje odkrivanje, preprečevanje in blaženje posledic napada.

»Veljavna pooblastila, ki jih zlikovci pridobijo s posebnimi zlonamernimi programi za krajo podatkov, s tako imenovanimi infostealerji ali z naprednimi napadi phishing, predstavljajo Ahilovo peto vseh sistemov kibernetske in informacijske varnosti,« je dejal Mitja Trampuž, direktor podjetja CREAPLUS. Kot pravi Trampuž, so podatki o dostopih do delujočih uporabniških računov, s katerimi se pogosto trguje v kibernetskem kriminalnem podzemlju, postali močno orožje napadalcev, za katerega ekipe kibernetske varnosti preprosto nimajo rešitve.

 

Prestrezanje kompromituranih poverilnic v realnem času

KELA Identity Guard združuje zmogljivo analitiko na osnovi umetne inteligence in poglobljeno znanje kibernetskih varnostnih analitikov. Uporablja širok nabor virov in napredne metode za odkrivanje in prestrezanje kompromitiranih sredstev in identitet v realnem času, ko se z njimi trguje v kibernetskem kriminalnem podzemlju, na trgih botnetov in kanalih kibernetskih kriminalnih skupin v Telegramu. Sistem avtomatizira postopke, kot sta prenos kompromitiranih sredstev v karanteno ter začasni odvzem identitet, s čimer prepreči njihovo zlorabo.

»V zadnjem letu se je uporaba zlonamerne programske opreme infostealer povečala za več kot trikrat. Kraja poverilnic je postala najpogostejša metoda, ki jo kibernetski kriminalci uporabljajo za vdore v organizacije. Zaščita identitete je postala ključni del vsake strategije kibernetske varnosti,« povedal David Carmiel, izvršni direktor in soustanovitelj podjetja KELA.

Identity Guard strankam omogoča takojšen dostop do edinstvenih informacij, neposredno iz virov kibernetskih kriminalcev, kar organizacijam omogoča avtomatizacijo obrambnih mehanizmov, kot sta karantena ali ponastavitev računa. Ta zaščita v realnem času zagotavlja, da ogrožene poverilnice ne postanejo vstopne točke za napade.

Družba KELA in njen slovenski zastopnik, podjetje CREAPLUS, vabita organizacije, da izkusijo vpliv rešitve Identity Guard v realnem okolju. Prijavijo se lahko na brezplačni preizkus rešitve ali se dogovorijo za predstavitev, prilagojeno njihovi panogi in poslovnemu kontekstu.

Več informacij o tem, kako Identity Guard izboljša varnostno držo organizacije je na voljo na spletni strani www.kelacyber.com/platform/identity-guard/.