Phishstrike za usposabljanje zaposlenih za kibernetsko varnost prinaša novo raven varnosti za podjetja in organizacije vseh velikosti. Je plod dolgoletnih izkušenj podjetja GO-LIX pri izvajanju storitev kibernetske in informacijske varnosti, od sistemskih varnostnih pregledov, vdornih preizkusov in odzivov na kibernetske incidente do izvajanja forenzičnih analiz in izobraževanja uporabnikov. Prvo slovensko izobraževalno platformo za kibernetsko varnost so ustvarili skupaj s podjetjem WTB, ki ponuja digitalno platformo za interakcijo med povpraševalcem in ponudnikom v prodajnem procesu Webthebest.
"Naše izkušnje, ki jih potrjujejo tudi podatki Nacionalnega odzivnega centra za kibernetsko varnost SI-CERT kažejo, da večina kibernetskih napadov izvira iz napak ali nevednosti uporabnikov. Dejansko so zaposleni najšibkejši člen v varnostni verigi podjetja, kar je po eni strani razumljivo, saj so spletni napadalci izredno domiselni pri uporabi novih zvrst napadov," je poudaril Boštjan Špehonja, direktor podjetja GO-LIX.
Prav zato je ključnega pomena, da so zaposleni ustrezno usposobljeni za prepoznavanje nevarnosti in tako pomagajo pri zaščiti podjetja pred potencialnimi napadi.
Phishstrike omogoča proaktivno in neprestano izobraževanje zaposlenih
Posebnost izobraževalne platforme je nenehno prilagajanje potrebam in znanju posameznikov. Namesto klasičnih, kratkih izobraževalnih programov ponuja celovit sistem, ki vključuje testiranje, ocenjevanje in ciljno izobraževanje zaposlenih glede na njihove specifične šibke točke. Platforma redno izvaja teste za spletne goljufije (phishing) in zaposlene obvešča o najnovejših grožnjah. Kot izpostavlja Špehonja, takšen pristop organizacijam omogoča, da okrepijo odpornost pred naraščajočimi tveganji v digitalnem svetu. Phishstrike s tem poenostavlja tudi skladnost z novo direktivo NIS 2 in prihajajočim Zakonom o informacijski varnosti (ZInfV-2), ki bistvenim in pomembnim subjektom nalagata obveznost rednega usposabljanja tako zaposlenih kot članov poslovodnih organov.
"Enkratna izobraževanja zaposlenih so se v praksi pokazala kot nezadostna, zato platforma ponuja prilagojen celoletni plan izobraževanja za vsakega zaposlenega posebej," je še povedal Boštjan Špehonja, ki je med najbolj prepoznavnimi slovenskimi strokovnjaki za vdorno preizkušanje.
Phishstrike skrbnikom ponuja celovit pregled nad znanjem v organizaciji in ji omogoča proaktiven pristop k izobraževanju zaposlenih. Tako ji pomaga, da zaposleni postanejo močan člen v varnostni verigi organizacije, kar sta ustvarjalca rešitve, GO-LIX in WTB preizkusila tudi v praksi, pri skrbno izbranih podjetjih in ustanovah, vključno z upravljavci kritične infrastrukture.